Златко Далич: Този отбор заслужава подкрепа и в победите, и в пораженията


Н. Гавазов

Селекционерът на Хърватия Златко Далич говори преди двубоя срещу Португалия от 1/16-финалите на Световно първенство по футбол 2026.

"Мисля, че се върнахме там, откъдето започнахме преди осем години. Но това отново е само една малка стъпка към първата ни цел – класирането за елиминационната фаза.

Този национален отбор заслужава много повече от критики, защото толкова много хора подкрепяха Хърватия. Играчите трябва да бъдат обичани както когато печелят, така и когато губят, заради всичко, което направиха за народа и страната. Това трябва да се цени, а не да се забравя след едно поражение“, заяви Далич пред официалния сайт на ФИФА.

Португалия завърши на второ място в група K, а Хърватия също се класира напред като втори тим от група L.

25