Нихат Кахведжи след провала на Турция: Кажете ми, че сънуваме кошмар!
Бившият нападател на Национален отбор на Турция Нихат Кахведжи отправи остри критики към представянето на националния тим след ранното отпадане от Световното първенство 2026.
Турция загуби от Национален отбор на Австралия с 0:2 и от Национален отбор на Парагвай с 0:1, като приключи участието си още след втория кръг на груповата фаза.
Кахведжи призна, че преди турнира е вярвал, че турците могат да стигнат дори до финала.
"Арда Гюлер и Хакан Чалханоглу играха на половината от възможностите си.
Футболистите, които трябваше да вкарват голове, не се представиха така, както се очакваше. Играчите, от които чакахме физическа мощ и агресия, също не оправдаха надеждите.“
Бившият национал продължи с критиките към всички линии на отбора.
"Онези, за които смятахме, че притежават силен удар, изобщо не отправяха такива удари. Защитниците, които трябваше да спират нападателите на съперника, не си свършиха работата.
Дори нашият вратар Угурджан Чакър, който обикновено спасява отбора в най-важните моменти, този път не успя да помогне.“
Кахведжи не скри огромното си разочарование от цялостното представяне на тима.
"Разочарован съм, защото видяхме национален отбор, в който никой не изпълни задачите си.
Турнирът, който трябваше да приключи за нас на 19 юли, когато е финалът, завърши още на 20 юни.“
Накрая легендата на турския футбол обобщи чувствата на милионите фенове в страната.
"Нека някой ми каже, че спим и сънуваме кошмар! Това просто не може да бъде истина.“
Турция пристигна на Мондиал 2026 с големи очаквания и състав, изпълнен със звезди от водещи европейски клубове, но се превърна в едно от най-големите разочарования на турнира, отпадайки още след първите два мача от груповата фаза.
- Диого Далот защити Роналдо: Той знае по-добре от всеки как да се справя с критиките
- Нагелсман подкрепи Тухел: Обективите снимат дори косъмчетата в носа ми
- Биелса разкритикува паузите за вода на Мондиал 2026
- Селекционерът на Кабо Верде: Мечтаем да играем срещу Аржентина и Меси
- Елой Ром след рекордните 15 спасявания: Май е време за паметник в Кюрасао
- Лалас е отстранен от студиото на FOX по време на Мондиал 2026, Ибрахимович реагира с ирония
- Анчелоти: Не очакваме това да е Мондиалът на Винисиус, а на Бразилия
- Бекасесе след 0:0 с Кюрасао: Има неща във футбола, които не могат да бъдат обяснени
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]