Джака и Родригес записаха исторически рекорд за Швейцария на Световни
Футболистите на Национален отбор на Швейцария Гранит Джака и Рикардо Родригес подобриха рекорд на швейцарския футбол по време на равенството 1:1 срещу Национален отбор на Катар в първия кръг от група B на Световното първенство през 2026 година.
Според Sport Star двамата ветерани вече имат по 13 участия на финали на световни първенства, което е нов национален рекорд за Швейцария.
33-годишният Родригес дебютира за националния отбор през 2011 година и до момента е изиграл 139 мача, в които е отбелязал девет гола и е направил 14 асистенции.
На същата възраст е и Джака, който също носи екипа на Швейцария от 2011 година. Полузащитникът има 147 срещи за "кръстоносците“, като е реализирал 17 попадения и е записал 14 голови подавания.
С появата си срещу Катар двамата се превърнаха в най-опитните швейцарски футболисти в историята на световните първенства, затвърждавайки статута си на едни от най-значимите фигури в съвременния футбол на страната.
Швейцария стартира участието си на Мондиал 2026 с точка след драматичното 1:1 срещу Катар, а Джака и Родригес добавиха още едно престижно постижение към впечатляващите си международни кариери.
- Швеция срещу Тунис: Скандинавците преследват победен старт на Мондиал 2026
- Лопетеги: Сбъднахме още една мечта, но няма да спрем да мечтаем
- Винисиус отказа да говори на испански след мача с Мароко
- Бекъм посочи фаворитите за световната титла
- Хакими: Срещу един от фаворитите показахме, че можем да се конкурираме
- Селекционерът на Мароко: Играчите са разочаровани, защото искаха победата
- Адвокаат: Ще направим живота на Германия много труден
- Монтела: Австралия ни наказа на контраатака, но ще се върнем по-силни
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]