Джини Бас не е гласувала за продажбата на последните 17,8% от Лейкърс
Управляващата на Лос Анджелис Лейкърс Джини Бас не е гласувала за продажбата на оставащите 17,8% от акциите на клуба на новите собственици Джош Кушнер и Боб Айгър. Това съобщава журналистката от ESPN Рамона Шелбърн, позовавайки се на свои източници.
"Също така ми съобщиха няколко източника, че управляващата на Лейкърс Джини Бас не е гласувала за продажбата. Останалите петима братя и сестри са гласували "за“, написа Шелбърн на страницата си в социалната мрежа X.
По-рано беше съобщено, че тръстът на семейство Бас е одобрил продажбата на оставащия дял от клуба. За активирането на съответната разпоредба са били необходими четири от шест гласа. След приключването на сделката Джини Бас ще загуби необходимия дял в Лейкърс, за да запази длъжността си като управляваща на калифорнийския клуб. Според актуалната информация обаче Бас оспорва решението на останалите членове на семейството и чрез своя адвокат твърди, че продажбата не е била одобрена от нея.
- Вуелта 2026 ще премине през четири държави и ще стартира за първи път от Монако
- Basketball-Reference подреди 15-те най-силни индивидуални мачове в историята на финалите на НБА
- Исак Хаджар пропусна Гран при на Нидерландия заради травма на китката
- Сидни Кросби може скоро да подпише нов договор с Питсбърг Пингуинс
- Джамал Крофърд: Един ден на 1000% ще стана треньор в НБА
- Трейси Макгреди: Сан Антонио ще стане шампион, а Вембаняма ще спечели почти всички награди
- Петимата братя и сестри на Джини Бас потвърдиха продажбата на дела си в Лейкърс
- Украинската автомобилна федерация поиска ФИА да възстанови ограниченията за Русия и Беларус
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]