Уимбълдън 2026: Определиха се финалистките при жените
Станаха ясни финалистките в женската схема на Уимбълдън 2026 след изиграването на полуфиналните двубои на 9 юли.
Каролина Мухова си осигури място във финала след победа над Коко Гоф в три сета – 3:6, 6:4, 6:2. В другия полуфинал Линда Носкова надделя над Марта Костюк с 7:5, 6:4 и за първи път в кариерата си се класира за финал в турнир от Големия шлем.
Така Уимбълдън ще излъчи десета различна шампионка в последните десет издания на турнира, което подчертава изключителната конкуренция в женския тенис.
Финалът между Каролина Мухова и Линда Носкова ще се проведе на 11 юли на Централния корт в Лондон.
- Макгрегър преди UFC 329: Най-ценните неща никога не идват лесно
- Хорнер разкри при какви условия би се завърнал във Формула 1
- Джордж Ръсел отрече Мерцедес да дава предимство на Антонели
- Кадилак планира да привлече Колтън Херта за сезон 2027
- Бащата и мениджърът на Верстапен проведоха среща с Хелмут Марко
- Тампа Бей назначи Пиер-Едуар Белмар на ръководен пост
- Анахайм задържа Лео Карлсон с рекорден договор за 90 млн. долара
- Треньорът на Макгрегър пое вината за контузията, провалила битката с Чандлър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]