Анахайм задържа Лео Карлсон с рекорден договор за 90 млн. долара
Анахайм Дъкс официално задържа една от най-големите си звезди, след като изравни офертата на Филаделфия Флайърс и подписа нов петгодишен договор с шведския нападател Лео Карлсон на обща стойност 90 милиона долара. Контрактът влиза в сила от сезон 2026/27 и ще носи на 21-годишния център средно по 18 милиона долара на сезон – най-високата годишна заплата в историята на НХЛ.
Карлсон беше ограничено свободен агент, а Филаделфия му отправи рекордна оферта. Анахайм разполагаше със седем дни, за да реши дали да я изравни, като при отказ щеше да получи четири избора в първия кръг на драфта като компенсация. Вместо това клубът запази своята млада звезда.
През изминалия сезон Карлсон записа най-силната кампания в кариерата си с 29 гола и 67 точки в 70 мача от редовния сезон, а в плейофите добави още 11 точки в 12 срещи. От дебюта си в НХЛ през 2023 година шведът има 141 точки в 201 мача с екипа на Анахайм.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]