Лейкърс започва нова ера около Лука Дончич след раздялата с ЛеБрон Джеймс
Лос Анджелис Лейкърс официално навлиза в ерата на Лука Дончич. Само часове преди началото на пазара на свободните агенти в НБА ЛеБрон Джеймс обяви, че напуска клуба и ще продължи кариерата си в друг отбор през своя 24-и сезон в лигата.
Четирикратният шампион в НБА, който ще навърши 42 години през следващата кампания, вече разглежда различни варианти за бъдещето си, а генералният мениджър на Лейкърс Роб Пелинка е изправен пред задачата да изгради нов състав около словенската суперзвезда.
ЛеБрон няма да бъде единственото сериозно напускане. Люк Кенард е близо до двугодишен договор с Финикс Сънс, а към Маркъс Смарт проявява сериозен интерес Хюстън Рокетс. Очаква се още Джаксън Хейс и Макси Клебер също да напуснат, като към Клебер има интерес и от европейски клубове.
В същото време Лейкърс си осигури дългосрочно бъдещето на Остин Рийвс, който подписа нов четиригодишен договор на стойност 185 милиона долара.
Добра новина за клуба е и решението на центъра Деандре Ейтън да активира опцията си за още един сезон срещу 8,1 милиона долара, което гарантира оставането му в Лос Анджелис.
Все още съществува възможност Джаксън Хейс да се завърне, но друг ключов играч почти сигурно ще си тръгне. Руи Хачимура, който е неограничен свободен агент, се очаква да продължи кариерата си в друг клуб.
28-годишният японец е сред най-желаните свободни агенти след силното си представяне в системата на старши треньора Джей Джей Редик. Според журналиста Джейк Фишър сред основните кандидати за подписа му са Детройт Пистънс и Сан Антонио Спърс.
Междувременно Лейкърс вече работи по изграждането на състав, който максимално да пасва на стила на Дончич. Сред набелязаните попълнения са Сандро Мамукелашвили, Куентин Граймс, както и центровете Уокър Кеслър от Юта Джаз и Джейлън Дюрен от Детройт Пистънс.
Според информациите клубът е готов да предложи максимални договори и на двамата, въпреки че настоящите им отбори запазват контрол върху евентуални сделки от типа "сайн енд трейд“.
- Бивш победител в Джиро д'Италия получи 20-годишно наказание за допинг
- Малайзия ще приеме Гран при на Бахрейн през 2026 година
- Макс Верстапен: Нещо не е наред с болида, така няма как да се борим
- Ландо Норис спечели полпозишъна за Гран при на Унгария
- Шампионът от US Open Доминик Тийм започва футболна кариера
- ФИА ремонтира трасето за Гран при на Унгария след оплаквания от пилотите
- Победителят от US Open 2020 Доминик Тим започва футболна кариера в Австрия
- Рич Пол разкри детайли около драматичния трансфер на Леброн Джеймс във Филаделфия Сиксерс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]