Мениджърът на Верстапен: Искаме да останем в Ред Бул, но ни трябва конкурентен автомобил


Н. Гавазов

Мениджърът на четирикратния световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен – Раймонд Вермюлен, заяви, че основната цел остава пилотът да продължи кариерата си в Ред Бул. Според него обаче тимът трябва отново да разполага с автомобил, способен да се бори за победи.

"Нашата цел е да извървим този път заедно с Ред Бул. Духът на Ред Бул и духът на Макс Верстапен си пасват идеално.

Единственото, от което се нуждаем, е автомобил, който да ни позволи да се борим в челото. Това винаги е било най-важното. Чувстваме се като у дома си в Ред Бул, но искаме да бъдем конкурентоспособни. В крайна сметка Макс не е роден, за да се състезава в средата на колоната.

Тук, в Австрия, отборът представи много сериозен пакет с обновления. Надяваме се той да даде положителен резултат, защото е напълно ясно, че трябва да постигнем напредък. Макс е седми в шампионата. Това не е мястото, на което трябва да бъдат нито той, нито Ред Бул, но такава е реалността.

Сега можем да се съсредоточим върху скоростта на автомобила. Това няма нищо общо с това дали ще останем, или ще си тръгнем. Просто искаме да разберем на какво ниво сме и как ще се развива колата. Затова в момента няма нужда да казваме "да“ или "не“. Имаме договорености и ги спазваме. Лоялността винаги е била отправната точка и за двете страни. През годините подписахме немалко нови договори и всеки един от тях беше внимателно обмислен“, заяви Вермюлен пред GPblog.

25