Бъфало размени Боуен Байръм в Чикаго срещу №4 в драфта
Бъфало Сейбърс осъществи мащабна сделка с Чикаго Блекхоукс, изпращайки защитника Боуен Байръм и нападателя Джордан Грийнуей в състава на "черните ястреби“.
В замяна Бъфало получава защитника Луи Кревие, както и два избора в Драфта на НХЛ през 2026 година – четвъртия общ избор, който принадлежеше на Чикаго, и №45, първоначално собственост на Ню Йорк Айлъндърс.
24-годишният Байръм има още една година от договора си със заплата, отчитаща се срещу тавана на възнагражденията в размер на 6,25 милиона долара. След края на сезон 2026/27 той може да стане неограничено свободен агент.
Канадецът има 328 мача в редовния сезон на Национална хокейна лига, в които е записал 152 точки (44 гола и 108 асистенции). В плейофите той е изиграл още 40 срещи и е добавил 19 точки (4 гола и 15 асистенции). През 2022 година Байръм спечели Купа Стенли с екипа на Колорадо Аваланш.
Заедно с него към Чикаго преминава и 29-годишният Грийнуей, който също има още една година по настоящия си договор със същия таван на заплатата от 6,25 милиона долара.
Американският нападател е записал 475 мача в НХЛ и 165 точки (56 гола и 109 асистенции), като в кариерата си е натрупал и 365 наказателни минути. В плейофите той има 35 срещи и 10 точки (5 гола и 5 асистенции).
От своя страна Кревие пристига в Бъфало след най-силния сезон в кариерата си. 26-годишният канадец има оставаща една година по договора си с таван на заплатата от 900 хиляди долара и следващото лято може да стане ограничено свободен агент.
През миналия сезон той изигра 78 мача в редовния сезон, в които отбеляза седем гола и направи 18 асистенции за общо 25 точки, като добави и 63 наказателни минути.
Сделката дава на Бъфало изключително ценен четвърти избор в предстоящия драфт, докато Чикаго получава доказани играчи с опит в НХЛ в стремежа си да ускори изграждането на конкурентоспособен състав.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]