Британска доминация в Барселона! За първи път от 58 години трима британци на подиума
Гран при на Барселона-Каталуния донесе исторически момент за британския автомобилен спорт. За първи път от 1968 година насам и трите места на подиума във Формула 1 бяха заети от пилоти от Великобритания.
Победата в седмия кръг на сезона спечели Люис Хамилтън с Scuderia Ferrari, втори завърши Джордж Ръсел от Mercedes AMG F1, а третото място зае Ландо Норис с McLaren.
Класиране на подиума в Барселона
Люис Хамилтън (Ферари)
Джордж Ръсел (Мерцедес)
Ландо Норис (Макларън)
Предишният подобен случай датира от Гран при на САЩ 1968, когато на почетната стълбичка се качват трима британци:
Джаки Стюарт (Матра)
Греъм Хил (Лотус)
Джон Съртийс (Хонда)
Успехът е още по-специален за Хамилтън, тъй като това е първата му победа след преминаването му във Ферари през 2025 година. Британецът сложи край на дългото чакане и донесе ценен триумф на легендарния италиански тим.
Историческият подиум в Барселона затвърди и силното влияние на Великобритания във Формула 1, като три от водещите фигури в настоящия шампионат отново се оказаха в центъра на вниманието.
- Ламин Ямал: Ако спечелим световната титла, никой няма да помни колко гола съм вкарал
- Барселона се разбра с Борусия Дортмунд за Карим Адейеми
- Барселона готви оферта от 130 млн. евро за Хулиан Алварес след Мондиал 2026
- Мбапе и Дембеле повториха постижение на Роналдо и Ривалдо от Мондиал 2002
- Барселона увеличава трансферния си бюджет с кредитна линия от 210 милиона евро
- Барселона започна преговори за Карим Адейеми
- Кристъл Палас привлече без пари бивш защитник на Барселона
- Ямал се възхити на Меси: Никой не очакваше да играе на такова ниво
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]