Верстапен: Липсваха ни сцепление, баланс и усещане за автомобила
Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен призна, че отборът е изпитал сериозни затруднения по време на петъчните свободни тренировки преди Гран при на Испания.
Четирикратният световен шампион завърши четвърти в първата тренировка и шести във втората, като според него основните проблеми са били свързани със сцеплението и баланса на болида.
"Днес не се чувствахме комфортно нито в бавните, нито в бързите завои. Липсваха ни сцепление, усещане за автомобила и правилен баланс. Именно върху това ще се опитаме да работим тази вечер“, заяви Верстапен, цитиран от официалния сайт на Формула 1.
Нидерландецът отбеляза, че трудности са създавали и гумите, като проблемите не са били само за Ред Бул.
"Смесите създадоха главоболия на всички. Сцеплението беше слабо, а колите се пързаляха доста. Ние трябваше да работим малко повече върху баланса, но мисля, че всички отбори имаха подобни проблеми“, обясни той.
Верстапен призна, че засега Ред Бул не изглежда способен да се бори с лидерите.
"В момента не сме сред най-бързите. Ще анализираме данните и ще направим някои промени през нощта, след което ще видим какво можем да подобрим преди квалификацията“, добави световният шампион.
След петъчните тренировки най-силно впечатление оставиха пилотите на Макларън и Мерцедес, които зададоха темпото на пистата "Барселона-Каталуния“ преди съботната квалификация.
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]