Сан Антонио и Ню Йорк ще се срещнат във финалите на НБА за първи път от 1999 година
Сан Антонио Спърс и Ню Йорк Никс ще се изправят един срещу друг във финалите на НБА за първи път от 1999 година.
Тексасци си осигуриха място в битката за титлата след успех със 111:103 над Оклахома Сити Тъндър в седмия мач от финала на Западната конференция и спечелиха серията с 4:3.
От своя страна Никс достигнаха до финала след убедителен успех с 4:0 в серията срещу Кливланд Кавалиърс във финала на Източната конференция.
Последният сблъсък между двата отбора във финалите на НБА беше през 1999 година, когато Сан Антонио Спърс триумфира с 4:1 победи и спечели първата титла в историята на клуба.
Първият мач от финалната серия през 2026 година е насрочен за 4 юни.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]