Синер след сензационното отпадане: Не се чувствах добре, страдах
Световният №1 Яник Синер коментира ранното си отпадане от Ролан Гарос през 2026 година.
Италианецът, който пристигна в Париж като един от големите фаворити за титлата, загуби във втория кръг от аржентинеца Хуан-Мануел Серундоло с 6:3, 6:2, 5:7, 1:6, 1:6.
"Не се чувствах добре. Страдах. Поздравявам съперника, той изигра много солиден мач. Това е спортът“, заяви Синер, цитиран от кореспондента на "Чемпионат“ Андрей Панков.
По време на двубоя Яник Синер имаше сериозни физически проблеми, като в третия сет потърси медицинска помощ заради крампи, гадене и общо неразположение.
24-годишният италианец е четирикратен шампион от турнирите от Големият шлем. Той спечели два пъти Australian Open (2024 и 2025), както и по веднъж Уимбълдън (2025) и US Open (2024).
За кариерен Голям шлем на Синер все още липсва единствено титлата от Ролан Гарос.
- За първи път от 2023 г. Синер или Алкарас няма да спечелят турнир от Големия шлем
- Синер: Проблемът не беше в жегата
- Синер: Енергията ми беше на много ниско ниво
- Световният №1 Синер сензационно отпадна от Ролан Гарос
- Тежка контузия прекрати дебюта на Александер Блокс на Ролан Гарос
- Лейкърс започна сериозно преструктуриране около Лука Дончич
- Тревога за Яник Синер на Ролан Гарос след внезапен физически срив
- Олимпиакос и Ню Йорк Никс може да изиграят приятелски мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]