Усик: Джошуа е „машина“ и е готов за завръщане
Световният шампион на WBA, WBC и IBF Олександър Усик коментира формата на бившия си съперник Антъни Джошуа, който се готви за нови големи предизвикателства в тежка категория.
"Видях как тренира Антъни – той е просто машина. Сега има нужда от подкрепата на близките си, но е готов да се върне. Нужно е малко време, за да достигне оптимална форма, защото знаем, че след инцидента имаше здравословни проблеми. Но той може да се бие“, заяви Усик, цитиран от Ringside24.
Джошуа наскоро подписа договор за дългоочакван сблъсък с Тайсън Фюри, който се очертава като един от най-големите мачове в дивизията.
Преди това обаче британецът ще се изправи срещу Кристиан Пренга на 25 юли, като двубоят ще бъде важна стъпка в подготовката му за евентуален мегасблъсък.
В последния си мач Джошуа нокаутира Джейк Пол в шестия рунд, докато Фюри през април победи Арсланбек Махмудов.
С оглед на формата и предстоящите срещи, тежката категория отново се готви за сблъсъци от най-високо ниво.
- Мухова: Болезнено е, но Линда заслужи титлата
- Носкова разкри какво е мислила, докато Мухова спасяваше мачболите във финала на Уимбълдън
- Тим Мерлир спечели осмия етап от Тур дьо Франс и записа втора поредна победа
- Линда Носкова спечели първата си титла от Големия шлем след изцяло чешки финал на Уимбълдън
- Тим Мерлир спечели спринта в седмия етап на Тур дьо Франс, Погачар запази жълтото трико
- Бивша украинска биатлонистка работи като треньор в Русия
- Торстейн Трен напусна Тур дьо Франс след тежко падане
- Макгрегър преди UFC 329: Най-ценните неща никога не идват лесно
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]