Нортуг срещу Рийсе: звезден дуел извън спорта
Нестандартна спортна колаборация ще привлече вниманието в Норвегия тази есен. Легендарният ски бегач Петтер Нортуг ще се изправи на боксовия ринг срещу бившия футболист на Ливърпул и националния отбор Йон Арне Рийсе.
Двубоят ще се проведе на 17 октомври в Ларвик в рамките на шоу събитието Celebrity Fight Night.
Нортуг, двукратен олимпийски и 13-кратен световен шампион, не пропусна да подгрее сблъсъка с типичния си провокативен стил:
"Очаквам Йон да доминира в първите два рунда, но след това ще се включат моите маратонисти гени. Тогава за него ще остане само да се държи. Съмнявам се, че ще има сили в краката.“
Рийсе отговори в сходен тон, като призна превъзходството на съперника си в словесните престрелки, но не и в ринга:
"Петтер е невероятен в провокациите, там няма да го победя. Но в бокса силата ще реши всичко. В моята кариера много хора са се опитвали да ме изместят – той ще бъде поредният.“
Сблъсъкът обещава зрелище, съчетаващо шоу елемент, съперничество и сериозна доза хумор между две от най-разпознаваемите норвежки спортни фигури.
- Брандън Накашима и Франсис Тиафо се класираха за полуфиналите на Мастърса в Синсинати
- Сара Бейлек и Кори Гауф вышли в полуфинал WTA 1000 в Синсинати
- Яник Синер пропуска Откритото първенство на САЩ заради контузия в дясното коляно
- Тайсън Фюри: Джошуа и Еди Хърн продължават да бягат, страхливци
- Джордж Ръсел спечели спринт квалификацията в Зандвоорт, Норис и Леклер са в челната тройка
- Кюрдски боец твърди, че е бил нападнат от 15 чеченци преди двубоя си на турнира на Дейна Уайт
- Теофимо Лопес: Победих Ломаченко, когато никой не искаше да се бие с него
- Андреа Кими Антонели: Не можех да си представя преднина от 50 точки пред Хамилтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]