Келдън Джонсън е „Шести играч на сезона“ в НБА
Лекият форвард на Сан Антонио Спърс Келдън Джонсън спечели наградата за "Най-добър шести играч“ за сезон 2025/2026, съобщиха официално от НБА.
Призът, носещ името на легендата Джон Хавличек, се присъжда на баскетболисти, които оказват най-сериозно влияние върху представянето на отбора си, влизайки от резервната скамейка.
26-годишният Джонсън остави зад себе си в класацията Тим Хардуей-младши от Денвър Нъгетс и Джейми Жакез-младши от Маями Хийт.
Крилото на Спърс записа впечатляващ сезон, като постави нов рекорд на франчайза със своите 1081 точки, отбелязани като резерва. Така той изпревари постижението на Ману Джинобили (927 точки през сезон 2007/2008), който също бе отличен с наградата в същата кампания.
С този успех Джонсън се превръща във втория играч в историята на Сан Антонио, печелил отличието, редом до Джинобили.
През редовния сезон той изигра всичките 82 мача, като записваше средно по 13.2 точки, 5.4 борби и 1.4 асистенции на двубой.
- Хамилтън триумфира в Барселона, отпадането на Антонели донесе ценни точки на Ръсел
- Никола Цолов излезе начело в шампионата след второ място в Барселона
- Никс сложи край на 53-годишното чакане и отново е шампион на НБА
- Тръмп поздрави Ню Йорк Никс за титлата: Роди се нова суперзвезда
- Ню Йорк Никс е шампион на НБА! Брансън избухна с 45 точки във финалния мач
- Втора победа за България в Лигата на нациите
- Усик се срещна с Доналд Тръмп във Вашингтон
- Ръсел грабна полпозишъна в Барселона, Льоклер катастрофира в Q3
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]