НХЛ плейофи: Филаделфия спечели „Битката за Пенсилвания“, Минесота разгроми Далас
Първият кръг на плейофите в НХЛ стартира с драматични сблъсъци и убедителни победи, като още в откриващите срещи се очертаха сериозни заявки за доминация.
Филаделфия удари първа в дербито
Филаделфия Флайърс надделя над Питсбърг Пингуинс с 3:2 като гост и поведе с 1:0 в серията.
19-годишният талант Портър Мартон се превърна в герой, реализирайки решаващото попадение в края на мача. Преди него точни бяха Травис Санхайм и Джейми Драйсдейл.
За Питсбърг Евгений Малкин отбеляза 68-ия си плейофен гол и асистира на Брайън Ръст, но това не бе достатъчно за обрат.
Каролина контролира темпото
Каролина Хърикейнс започна с победа над Отава Сенатърс – 2:0.
Вратарят Фредерик Андерсен беше безупречен с 22 спасявания, а Логан Станковен се отличи с гол и асистенция. Тейлър Хол също се разписа за домакините.
Минесота разгроми Далас
В Западната конференция Минесота Уайлд демонстрира сериозна офанзивна мощ срещу Далас Старс – 6:1.
Мат Болди блесна с два гола и асистенция, докато Кирил Капризов добави гол и две асистенции. С по две попадения се отчетоха и Джоел Ериксон Ек, а Райън Хартман допринесе с гол и асистенция. Матс Зукарело завърши с три асистенции.
Единственото попадение за Далас бе дело на Джейсън Робъртсън, докато Джейк Йотингер направи 23 спасявания.
Началото на плейофите в НХЛ предложи както напрежение в дербитата, така и категорични резултати. Серията тепърва ще се развива, но първите мачове вече очертаха потенциалните фаворити и ключовите фигури в битката за Купа "Стенли“.
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]