В НБА обмислят преместване на финала за Купата от Лас Вегас
Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.
Решението идва, след като през септември Лигата обяви, че това ще е последният сезон, в който полуфиналите и мачът за титлата ще се играят на неутрален терен.
Според комисаря на най-силното баскетболно първенство в света - Адам Силвър, турнирът е изпълнил целта си, увеличавайки интереса към Лигата в ранните етапи от кампанията по време от годината, в което американският футбол доминира. Играчите също изявяват интерес, дори това да е само поради факта, че всеки член на отбора победител печели по 500 хиляди долара.
"Според мен се получава добре. Мисля, че има интерес към него. Има голяма разлика в тези мачове. Сякаш всеки разбира важността им, не само заради парите, но и заради различния терен, топката, екипите. От НБА са вложили много в него, спонсорите също, а играчите се представят невероятно. Ако погледнете последните две години, мачовете бяха изключително оспорвани, имаше различно чувство в сравнение с монотонността на срещите от редовния сезон“, каза Си Джей МакКалъм, който е бивш президент на Асоциацията на играчите в НБА.
Финалът на третото издание на НБА Къп е тази нощ, а в него ще се изправят един срещу друг тимовете на Ню Йорк Никс и Сан Антонио Спърс.
- Федерер: Съперничеството между Карлос и Яник е впечатляващо
- Синер и Алкарас научиха съперниците си в първия кръг на Australian Open
- Гришо срещу чех в първия кръг на Australian Open
- Резултати в НХЛ от 15 януари 2026 г.
- Резултати в НБА от 15 януари 2026 г.
- Аматьор победи Синер и спечели 1 млн. долара
- Резултати в НХЛ от 14 януари 2026 г.
- Резултати в НБА от 14 януари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]