Хелмут Марко напусна Red Bull
След 26 години партньорство с отборите от Формула 1 на Red Bull, компанията майка потвърди, че Хелмут Марко се е оттеглил от поста си.
"Занимавам се с моторни спортове от 60 години, а последните 20 и повече години в Red Bull бяха едно изключително и невероятно успешно пътешествие. Беше прекрасно време, през което успях да помогна за оформянето и споделянето на моя опит с толкова много талантливи хора. Всичко, което сме изградили и постигнали заедно, ме изпълва с гордост.
Фактът, че почти спечелихме Световното първенство този сезон, ме трогна дълбоко и ме накара да осъзная, че сега е подходящият момент за мен лично да затворя тази много дълга, интензивна и успешна глава.
Пожелавам на целия отбор продължаващ успех и съм уверен, че ще се борят за двете титли от Световното първенство отново догодина“, каза Марко, според изявление на PlanetF1.
- Резултати в НБА от 5 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 5 февруари 2026 г.
- Кърлинг, Игрите в Милано – 4 февруари
- Фабрегас участва в щафетата с олимпийския огън
- Вувузели и велосипеди са забранени на Игрите
- Журналистите могат да внасят до 1 литър алкохол в пресцентъра на Игрите
- Олимпийските игри в Милано 2026: Програма на състезанията за 4 февруари
- Резултати в НБА от 4 февруари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]