Рекорден брой чужденци през новия сезон в НБА
Новият сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада ще бъде открит тази нощ с двубоя между шампиона Оклахома Сити Тъндър и Хюстън Рокест, а новата кампания в най-силния баскетболен шампионат в света ще започне с рекорден брой чуждестранни играчи, показва Асошиейтед Прес.
Цели 135 баскетболисти от 43 страни, различни от САЩ, са в съставите за новия сезон, като 71 от тези играчи идват от Европа.
Канада, която има и свой отбор в НБА в лицето на Торонто Раптърс, е страната, която има най-много представители в Лигата - 23. На второ място с 19 играчи в НБА е Франция, а представителите на Австралия са 13.
Рекордьор по брой чуждестранни играчи е тимът на Атланта Хоукс с 10, а всички 30 отбора в Лигата имат по поне един играч, който не е американец в състава си. Най-младият тим е този на Бруклин Нетс, а около 17 ноември се очаква да бъде вкарана 14-милионната точка от създаването на НБА. За постигането на тази цел са необходими още около 46 000 точки.
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]