Гришо няма да участва в Стокхолм
Григор Димитров продължава да отлага завръщането си на корта след травмата, получена на Уимбълдън. Тогава най-добрият ни тенисист скъса гръден мускул при на практика спечелен мач срещу бъдещия шампион Яник Синер и се подложи на лечение и възстановяване. Първоначалният му план бе да се появи обратно в игра за сезона на твърди кортове в Северна Америка, а след това го промени за азиатските турнири. Но ето, че родният ас оттегли заявка си и за надпреварата в Стокхолм идната седмица, акцентира "Труд".
Информацията излезе часове, след като американецът Томи Пол освободи едно от местата в схемата и Димитров се премести сред първите 4 поставени, което щеше да му осигури позиция направо във втория кръг. Но състоянието на българина явно не му позволява да играе и той се отказа от сигурен приход от наградния фонд и точки за ранглистата, в която продължава да губи позиции по време на отсъствието си.
Григор все още има заявки за турнира от категория АТП 500 във Виена и Мастърса в Париж в края на месеца, но изглежда все по-вероятно да си даде почивка направо до началото на новия сезон в Австралия.
- Уайт разкритикува организаторите на мача между Пол и Джошуа
- Реал Мадрид обмисля да напусне Евролигата
- Резултати в НХЛ от 16 януари 2026 г.
- Резултати в НБА от 16 януари 2026 г.
- ФИА разреши провеждането на предсезонни тестове без екогорива
- Gillette е новият спонсор на отбора Audi от Формула 1
- Ника Егадзе спечели кратката програма на Европейското първенство
- Норвежките спечелиха щафетата от Световната купа в Руполдинг
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]