Алкарас спечели турнира в Токио
Шесткратният шампион от Големия шлем и номер едно в света, испанският тенисист Карлос Алкарас, спечели турнира на твърди кортове от серията ATP-500 в Токио, Япония. На финала той победи американеца номер 5 в ранглистата Тейлър Фриц с 6-4, 6-4.
Мачът продължи 1 час и 32 минути. През това време Алкарас сервира шест аса, допусна три двойни грешки и реализира три от девет точки за пробив. Фриц имаше шест аса, три двойни грешки и реализира една от три точки за пробив.
Титлата в Токио беше 24-ата в кариерата на 22-годишния Карлос Алкарас. Той няма да спечели точки за ранглиста, тъй като спечели подобен турнир в Пекин миналата година и защитаваше ранглистата си.
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]