Отмениха последния етап от Вуелта 2025
Последният етап от Вуелта 2025 бе отменен поради пропалестински протестиращи. В неделя, 14 септември, колоездачите трябваше да изминат 108 км равно разстояние от Алалпрадо до Мадрид.
Въпреки сериозните опасения за безопасността на колоездачите, етапът започна. Не бе възможно обаче да бъде завършен. Голям брой пропалестински активисти пробиха към пистата и организираха мащабен протест там.
В резултат на това бе взето решение за отмяна на последния етап. Крайното класиране във всички класификации бе признато за финал на 20-ия етап в събота. Победител във Вуелта 2025 стана датчанинът Йонас Вингегард от отбора Visma Lease a Bike. В същото време беше отменен не само последният етап, но и церемонията по награждаване на победителите в състезанието.
Припомняме, че заради пропалестински протестиращи, 11-ият етап на Вуелтата също бе прекратен, а 16-ият и 18-ият етап трябваше да бъдат съкратени.
- Джони Нелсън: Усик е посредствен като левичар
- Макгрегър след тежката контузия: Това е истински ад
- Холоуей победи Макгрегър след тежка контузия на ирландеца в UFC 329
- Мухова: Болезнено е, но Линда заслужи титлата
- Носкова разкри какво е мислила, докато Мухова спасяваше мачболите във финала на Уимбълдън
- Тим Мерлир спечели осмия етап от Тур дьо Франс и записа втора поредна победа
- Линда Носкова спечели първата си титла от Големия шлем след изцяло чешки финал на Уимбълдън
- Тим Мерлир спечели спринта в седмия етап на Тур дьо Франс, Погачар запази жълтото трико
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]