Магучих отказала оферта за смяна на спортно гражданство
Звездната украинска лекоатлетка Ярослава Магучих е отхвърлила изгодна оферта за смяна на спортното си гражданство.
Това съобщи финландското издание Yle.
Според тяхна информация, Катар е искал да привлече световната рекордьорка и олимпийска шампионка от Париж в страната си. Представители на тази държава са предложили на Магучих и нейната треньорка Татяна Степанова каквато и да е сума, за да може Ярослава да се състезава под катарския флаг. Тази оферта обаче е била отхвърлена.
"Много държави биха искали да се състезаваме за тях. Бяхме в Катар, катарците ни предлагат големи пари, за да се преместим там, но ние... Обичаме града си и не искаме да оставаме в чужбина“, призна Степанова.
Ден преди това Магучих беше включена в украинския национален отбор за Световното първенство през 2025 г., което ще се проведе в Токио от 13 до 21 септември.
- Финалната битка за трона
- Резултати в НБА от 5 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 5 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 4 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 4 декември 2025 г.
- Крофорд загуби титлата си заради неплатени такси
- Обявена е датата за представянето на първия болид на Cadillac от Ф-1
- Верстапен принудил Ред Бул да се извини на Антонели
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]