Синер: Другите ще ни настигнат, ако не се подобрим
Световният номер едно от Италия Яник Синер говори за евентуален трети пореден финал от Големия шлем с испанеца Карлос Алкарас . Испанецът спечели Откритото първенство на Франция през 2025 г., а италианецът спечели Уимбълдън през 2025 г.
"Ако не се подобрим, другите ще ни настигнат, което е въпрос на време. Затова се опитвам да мисля върху какво мога да се подобря. Има аспекти на играта, върху които определено трябва да работим. Това ме прави по-силен и ме подготвя за бъдещето. Чудесно е, когато има конкуренция. Добре е за спорта и за личностното развитие. Понякога, когато се умориш на тренировка, се опитваш да имитираш ситуации, които могат да се случат в мачовете.
Досега Карлос и аз споделяме големите трофеи, но това може да се промени. В тура има много топ играчи и пътят до финала е много труден. Ще видим дали това ще продължи. Но от друга страна, винаги казвам, че трябва да се подобрим, защото опонентите ни вече познават стила ни на игра. Ще видим какво ще се случи по-нататък“, каза Синер на пресконференция.
- Антонели триумфира в Канада след хаотично състезание във Формула 1
- Резултати от Световното първенство по хокей – 24 май
- Грандиозна вечер в Атина: Везенков изведе Олимпиакос до европейския връх
- Фредрик Дверснес Лавик спечели 15-ия етап на Джиро д’Италия
- Артур Фис пропуска Ролан Гарос заради контузия
- Канело подкрепи решението на рефера в боя между Усик и Верхувен
- Стела подкрепи промените в правилата на Формула 1
- Хамилтън: Трудно е срещу Мерцедес заради скоростта на правите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]