Швьонтек спечели турнира в Синсинати
Полската тенисистка Ига Швьонтек спечели турнира в Синсинати. В решителния мач тя победи италианката Жасмин Паолини с резултат 7:5, 6:4.
Мачът продължи 1 час и 50 минути. През това време Швьонтек направи девет аса, допусна седем двойни грешки и реализира шест от шест точки за пробив. Паолини имаше две двойни грешки и реализира четири от десет точки за пробив.
Турнирът в Синсинати се проведе от 7 до 18 август. Победителят в турнира ще получи 1000 точки за ранглиста и 752 000 долара. Тенисистът, който заеме второ място, ще получи 391 000 долара парична награда и 650 точки за ранглиста.
- Доминик Парис триумфира в Лилехамер, Одермат завърши сезона като абсолютен №1
- Уимбълдън разширява видеоповторенията – нова крачка към технологичното бъдеще на тениса
- Саудитска Арабия планира собствен тенис „суинг“ след придобиването на Мастърс 1000
- Алкарас уверено напред в Маями, сензации разтърсиха схемата
- Сабаленка стартира с трудна победа в Маями, фаворитките минаха през драми и изненади
- Резултати в НХЛ от 21 март 2026 г.
- Резултати в НБА от 21 март 2026 г.
- Жестът на Джокович към новата сензация в Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]