Ленъкс Луис каза кога Усик ще прекрати кариерата си
Бившият шампион Ленъкс Луис сподели мислите си за шампиона в тежка категория на WBC, WBO, WBA и IBO Александър Усик (23-0, 14 нокаута).
Според легендата на бокса е вярно, че украинецът ще прекрати кариерата си след реванш с Даниел Дюбоа и още един мач.
"Мисля, че той все още може да се боксира малко. Той е още млад. Все още обича това, което прави.
Той има ясен план да сложи край на кариерата си - каза, че иска да проведе още една битка след това. И според мен това е правилното решение“, заяви Луис, цитиран от Boxing News .
Битката за титлата на абсолютен шампион Усик - Дюбоа ще се проведе на 19 юли на стадион "Уембли“ в Лондон.
- Резултати в НБА от 6 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 6 февруари 2026 г.
- Норис: Новите правила ще създадат хаос
- Евролига: Резултати от 5 февруари
- Игрите в Милано 2026: Обобщение на втория ден
- Резултати в НБА от 5 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 5 февруари 2026 г.
- Кърлинг, Игрите в Милано – 4 февруари
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]