Швьонтек се справи с Колинс в 4-я кръг на „Уимбълдън”
Полякинята Ига Швьонтек се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис "Уимбълдън" след доминантна победа с 6:2, 6:3 срещу Даниел Колинс, а шампионката от миналата година Барбора Крейчикова беше детронирана от поставената под номер 10 Ема Наваро с 2:6, 6:3, 6:4.
Швьонтек, номер 1 в света, проби сервиса на американката в третия и петия гейм на първия сет, след което приключи частта на собствен сервис. Колинс, която победи полякинята в Италия през май, така и не успя да влезе в мача, допусна 25 непредизвикани грешки и бе пробита отново в първия гейм на втория сет.
Въпреки че спечели пет титли от Големия шлем, Швьонтек никога не е прескачала четвъртфиналите на турнира на трева "Уимбълдън". В следващата си среща лидерката в световната ранглиста ще се изправи срещу Клара Таусон, която по-рано днес надви Елена Рибакина със 7:6(6), 6:3.
Защитата на титлата на Крейчикова стигна едва до третия кръг, след като чехкинята изигра слаб трети сет, в който дори взе медицински таймаут за измерване на кръвното. Наваро я проби в петия гейм и Крейчикова видимо отпадна физически, печелейки само още един гейм до края.
Наваро ще срещне Мира Андреева в четвъртия кръг на турнира в Лондон.
Екатерина Александрова победи с 6:3, 7:6(1) туркинята Зейнеп Сьонмез и в следващия си мач ще се изправи срещу швейцарката Белинда Бенчич./БТА
- Финалната битка за трона
- Резултати в НБА от 5 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 5 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 4 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 4 декември 2025 г.
- Крофорд загуби титлата си заради неплатени такси
- Обявена е датата за представянето на първия болид на Cadillac от Ф-1
- Верстапен принудил Ред Бул да се извини на Антонели
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]