IIHF не допусна страната – агресор до хокейния турнир на Игрите 2026
Русия няма да участва в хокейния турнир на предстоящите Олимпийски игри през 2026 г., които ще се проведат в Милано.
Годишният конгрес на Международната федерация по хокей на лед (IIHF) се проведе в Стокхолм, където бе взето решение, че въз основа на кореспонденция между IIHF и Международния олимпийски комитет (МОК) страната- агресор Русия няма да участва в хокейния турнир на Зимните олимпийски игри през 2026 г.
Трябва да се отбележи, че след пълномащабното нахлуване на украинска територия на 24 февруари 2022 г., Русия и Беларус бяха отстранени от участие в турнири на IIHF до лятото на 2025 г. Съобщава се, че Франция, като следващият най-високо класиран отбор, има гарантирано място в олимпийския турнир по хокей през 2026 г.
Турнирът по хокей на лед за мъже на Зимните олимпийски игри през 2026 г. ще се проведе от 11 до 22 февруари, докато състезанието за жени се очаква да се проведе от 5 до 19 февруари.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]