Оклахома увеличи преднината
В нощта на 22 срещу 23 май на паркета на арена "Чесапийк Енерджи Арена“ в Оклахома Сити (САЩ, Оклахома) завърши вторият мач от полуфиналите на плейофите на НБА между Оклахома Сити Тъндър и Минесота Тимбърулвс. Домакините спечелиха с резултат 118:103 и водят в серията с 2-0.
Най-резултатният играч на мача е лидерът на Оклахома Шай Гилджъс-Александър, като канадският баскетболист отбеляза 38 точки и направи осем асистенции.
Най-резултатният играч на Минесота е Антъни Едуардс. Американецът имаше 32 точки, девет борби и шест асистенции.
Третият мач от серията ще се проведе в Минеаполис в нощта на 24 срещу 25 май.
- Алкарас стигна финала в Монте Карло след победа над Вашеро
- Синер доминира над Зверев и е на финал в Монте Карло
- Скептицизъм около проекта NBA Europe заради разпределението на приходите
- Гейджи тренира с агенти на ФБР преди сблъсъка с Топурия
- Фюри е по-тежък от Махмудов преди големия сблъсък в Лондон
- Лейкърс срещу Хюстън в първия кръг на плейофите
- Анахайм поднови договора на генералния мениджър Пат Вербийк
- Резултати в НБА от 11 април 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]