Ансамбълът ни спечели титлата в многобоя на Световната купа
Ансамбълът на България за жени спечели титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).
София Иванова, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева победиха олимпийския шампион от Игрите в Париж 2024 Китай и взеха златото. Българките представиха отлично своите композиции в столицата на Азербайджан и със сбор от 53.400 точки (25.150 на пет ленти и 28.250 на три топки и два обръча) триумфираха в многобоя.
Среброто остана за Китай с 51.850 (25.350 и 26.500), а на трето място е Украйна с 48.250 (21.350 и 26.900) точки. В топ 6 са още Израел, Италия и Турция.
Два от два възможни финала за България в утрешния ден. Грациите, водени от Весела Димитрова и Ясена Стойнева, се класираха с първи по сила резултат на топки и обръчи и с втори на пет ленти.
"Златен медал в многобоя за българския ансамбъл на Световната купа в Баку! Брутално изиграно съчетание на обръчи и топки на прекрасните ни момичета. Класа, сила, трудност . . . истинско майсторство! Браво, момичета! Отличен Веси!", написа президентът на БФХГ Илиана Раева в социалните мрежи.
Съдия за България при ансамблите е Силвия Митева-Янева.
По-рано днес Стилияна Николова спечели бронзов медал в многобоя при жените, а Дара Стоянова се класира 17-а при дебюта си на състезание от такъв ранг.
Финалите при жените и при ансамблите стартират утре от 11.00 часа българско време.
- Технологиите срещу диабета: Защо на Александър Зверев е разрешено да гледа телефона си по време на финала на Уимбълдън 2026
- Джони Нелсън: Усик е посредствен като левичар
- Макгрегър след тежката контузия: Това е истински ад
- Холоуей победи Макгрегър след тежка контузия на ирландеца в UFC 329
- Мухова: Болезнено е, но Линда заслужи титлата
- Носкова разкри какво е мислила, докато Мухова спасяваше мачболите във финала на Уимбълдън
- Тим Мерлир спечели осмия етап от Тур дьо Франс и записа втора поредна победа
- Линда Носкова спечели първата си титла от Големия шлем след изцяло чешки финал на Уимбълдън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]