Касаткина обяви, че ще се състезава за Австралия
27-годишната руска тенисистка, световна номер 12 Дария Касаткина обяви на страницата си в социалните мрежи, че ще представлява отбора на Австралия в тенис турнирите.
"Имам удоволствието да ви информирам всички, че молбата ми за постоянно пребиваване е одобрена от австралийското правителство. Австралия е страна, която обичам, тя е невероятно гостоприемна и се чувствам като у дома си тук. Обичам да съм в Мелбърн и очаквам с нетърпение да го направя свой дом. Имайки предвид това, горда съм да обявя, че отсега нататък ще представлявам новата си родна страна, Австралия, в моята професионална тенис кариера.
Очевидно някои аспекти на това решение не са били лесни. Бих искал да изразя своята благодарност и признателност към моето семейство, треньори и всички, които ме подкрепяха през цялото ми тенис пътуване досега. Винаги ще уважавам и ще помня корените си с любов, но съм развълнувана да започна тази нова глава в моята кариера и живот под австралийския флаг.
Благодаря на всички за разбирането и постоянната подкрепа“, написа Касаткина на страницата си в социалните медии.
По време на кариерата си Дария Касаткина спечели осем титли от WTA, спечели Купата на Били Джийн Кинг и достигна полуфинал на Ролан Гарос и четвъртфинал на Уимбълдън. Освен това тя може да се гордее с уникално постижение, вписано в Книгата на рекордите на Гинес: през 2018 г. Дария постави рекорд за брой tweeners (удари между краката с гръб към мрежата) за една минута.
- Технологиите срещу диабета: Защо на Александър Зверев е разрешено да гледа телефона си по време на финала на Уимбълдън 2026
- Джони Нелсън: Усик е посредствен като левичар
- Макгрегър след тежката контузия: Това е истински ад
- Холоуей победи Макгрегър след тежка контузия на ирландеца в UFC 329
- Мухова: Болезнено е, но Линда заслужи титлата
- Носкова разкри какво е мислила, докато Мухова спасяваше мачболите във финала на Уимбълдън
- Тим Мерлир спечели осмия етап от Тур дьо Франс и записа втора поредна победа
- Линда Носкова спечели първата си титла от Големия шлем след изцяло чешки финал на Уимбълдън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]