Ферари коментира дисквалификациите на Хамилтън и Льоклер
Отборът от Формула 1 Ферари коментира дисквалификацията на Люис Хамилтън и Шарл Льоклер след Гран При на Китай.
"След състезанието ФИА извърши проверка, която разкри, че и двата ни болида по различни причини не отговарят на правилата.
Шарл избра стратегия за едно спиране и имаше много високо износване на гумите, което остави колата под тегло. Що се отнася до износването на щангата на Луис, бяхме малко по-далеч в изчисленията си.
Нямаше намерение да се спечели предимство. Ще се поучим от случилото се и ще направим така, че подобно нещо да не се повтори.
Очевидно това не бе начинът, по който искахме да завършим уикенда на Гран при на Китай, нито за нас, нито за феновете“, се казва в изявлението.
- Резултати в НБА от 7 февруари 2026 г.
- Игрите в Милано 2026: Обобщение на 6 февруари
- Резултати в НБА от 6 февруари 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 6 февруари 2026 г.
- Норис: Новите правила ще създадат хаос
- Евролига: Резултати от 5 февруари
- Игрите в Милано 2026: Обобщение на втория ден
- Резултати в НБА от 5 февруари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]