Отбор от Китай може да се появи във Ф-1
Президентът на ФИА Мохамед Бен Сулайем не крие желанието си да види дванадесет отбора в стартовата решетка на Формула 1.
Думите на 63-годишния бивш пилот представи RacingNews365.
Бен Сулайем се похвали, че е убедил участниците в "кралските гонки" да се съгласят с появата на единадесетия отбор, който през 2026 г. ще бъде Кадилак.
А сега е насочен към екип от друг голям пазар, а именно Китай.
"20 състезания в календара бяха достатъчни. От самото начало смятах, че имаме нужда от по-малко Гран при, но повече отбори. Затова привлякохме Дженерал Мотърс и Кадилак. Мнозина бяха против, но вярвам, че това е добро решение за спорта.
Трябва ли да мислим за количеството или качеството? Нуждаем се от качествени конюшни. През последните две години мечтаех да имам големи страни, присъстващи във Формула 1.
САЩ ще са с Дженерал Мотърс. Следващата стъпка ще бъде появата на китайски производител. Вече имаме пилот (Жхоу Гуаню, резервен пилот на Ферари, експилот на Заубер)", коментира Бен Сулайем.
Напомняме, че Кадилак все още не е взел решение за състава на състезателите, които ще играят за американския тим в дебютния му сезон във Ф1.
Един от тях може да е бивш партньор на Макс Верстапен в Ред Бул, който преговаря с колективите за място на стартовата решетка през 2026 г.
- АСВЕЛ дължи 1,2 милиона евро заради нарушение на правилата на Евролигата
- Монако няма да играе в първенството на Франция и Евролигата през новия сезон
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]