Шаповалов спечели турнира в Далас
54-ата ракета на света, представителят на Канада Денис Шаповалов стана шампион на турнира ATP-500 в Далас (САЩ). В мача за титлата той победи световния номер пет, норвежеца Каспер Рууд . Срещата завърши при резултат 7:6, 6:3.
Срещата на Шаповалов с Рууд продължи 1 час и 40 минути. По време на мача Шаповалов сервира 13 аса, направи две двойни грешки и реализира една от петте спечелени точки за пробив. Рууд имаше пет аса, една двойна грешка и нито една реализирана точка за пробив.
Титлата в Далас бе първа за Шаповалов за сезона и трета в кариерата му. По време на турнира той спечели три победи над представители от топ 10 на ранглистата на ATP.
- Резултати в НБА от 13 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 13 декември 2025 г.
- Кубрат Пулев загуби световната си титла
- Резултати в НХЛ от 12 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 12 декември 2025 г.
- Карлос Насар пак е носител на наградата "Спортен Икар"
- Ясни са всички полуфиналисти за Купата на НБА
- Резултати в НХЛ от 11 декември 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]