Швьонтек се класира за 3-я кръг на Australian Open 2025
Полската тенисистка Ига Швьонтек достигна до третия кръг на Откритото първенство на Австралия през 2025 г. В мача от втория кръг тя победи представителката на Словакия Ребека Срамкова с 6:0, 6:2.
Продължителността на срещата беше 1 час и 1 минута. През това време Швьонтек направи два сервиса, направи две двойни грешки и реализира пет от шест точки за пробив. Шрамкова има четири двойни грешки.
В следващия кръг Игаще играе с победителката от двойката Ема Радукану (Великобритания) - Аманда Анисимова (САЩ).
Откритото първенство на Австралия за жени сингъл е от 12 до 25 януари. Наградният фонд на турнира е 59,7 милиона долара, а настоящата шампионка на турнира е представителката на Беларус Арина Сабаленка, която победи представителката на Китай Джън Цинвен във финалния мач миналата година.
- АСВЕЛ дължи 1,2 милиона евро заради нарушение на правилата на Евролигата
- Монако няма да играе в първенството на Франция и Евролигата през новия сезон
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]