Алкарас без проблеми в първия кръг на Australian Open 2025
Четирикратният победител в турнирите от Големия шлем, третата ракета на света, испанският тенисист Карлос Алкарас достигна до втория кръг на Australian Open - 2025. В началото на турнира той победи представителя на Казахстан Александър Шевченко (77-ми номер в ранглистата на ATP) - 6:1, 7:5, 6:1.
Мачът продължи 1 час и 56 минути. През това време Алкарас завърши пет сервиса, направи четири двойни грешки и реализира 8 точки за пробив от 19 спечелени. Шевченко няма нито един ас, нито една двойна грешка и две реализирани точки за пробив от четири.
Карлос Алкарас ще играе с японеца Йошихито Нишиока във втория кръг на Australian Open.
- Матийо ван дер Пул спечели деветия етап на Тур дьо Франс
- Алкарас поздрави Синер след триумфа му на Уимбълдън
- Синер: Това бе невероятен финал
- Ботас очаква сериозни подобрения от Кадилак за Гран при на Белгия
- Перес: В Ред Бул всичко беше изградено около Верстапен
- Яник Синер покори Уимбълдън след зрелищен обрат срещу Зверев
- Технологиите срещу диабета: Защо на Александър Зверев е разрешено да гледа телефона си по време на финала на Уимбълдън 2026
- Джони Нелсън: Усик е посредствен като левичар
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]