Ясно е кога Хамилтън ще започне тестовете на болида на Ферари
Люис Хамилтън планира да управлява болида на Ферари за първи път по време на тестовете за италианската конюшня след две седмици.
За тези планове на седемкратния световен шампион съобщава Motorsport.
Ферари ще използва четири дни и 1000 км тестове този месец, за да помогне на Хамилтън да се аклиматизира към новия си отбор преди сезон 2025.
Първото състезание на 39-годишния британец на домашната писта на Скудерията във Фиорано ще се проведе на 20 или 21 януари в зависимост от времето.
По-късно през януари италианците ще пътуват до Барселона - каталунската писта ще бъде заета поне за четири дни.
Друго решение, което остава да бъде взето, е кой болид ще кара Хамилтън: SF-23 (2023) или F1-75 (2022).
Ферари възнамерява да се възползва максимално от новите, по-рестриктивни правила на FIA относно частните тестове на по-стари коли.
До миналия сезон нямаше ограничения за броя на пробезите на автомобили, използвани преди два до четири сезона.
Но правилата бяха променени за 2025 г., след като Макс Верстапен тества болида на Ред Бул за 2022 г. в Имола миналия юни. Тогава екипът се опита да реши проблемите на RB20 с карането по бордюри.
Напомняме, че Ферари ще представи новата си кола на 19 февруари – ден след специалното шоу на Формула 1 в Лондон и седмица преди началото на официалните предсезонни тестове в Бахрейн на 26 февруари.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]