Андреев загуби на старта на квалификациите на Australia Open
Българският тенисист Адриан Андреев загуби на старта на квалификациите на Откритото първенство на Австралия от парагваеца Даниел Вайехо с 4:6, 4:6 за час и половина на корта. Мачът между двамата бе забавен заради дъжд.
Андреев, който е под номер 217 в ранглистата на АТП, допусна само един пробив в първия сет в десетия гейм, но той се оказа решаващ за 6:4 за съперника му.
Вайехо, който е 233-и в света, започна с по-голямо самочувствие втория сет и поведе след пробив с 3:0. Втората ракета на България обаче показа характер и след общо три разменени пробива - два за българина, изравни при 4:4.
В десетия гейм се повтори станалото в първата част, като при сервис на Андреев Вайехо пропусна един мачбол, но при втория затвори мача.
В полуфиналите на квалификациите Даниел Вайехо чака победителя от двубоя между французина Аролд Майо и Ясутака Учияма от Япония.
- Резултати в НХЛ от 17 януари 2026 г.
- Резултати в НБА от 17 януари 2026 г.
- Верстапен: Няма да ни бъде лесно през новия сезон
- Ферари ще има нов състезателен инженер
- Хелмут Марко: Нищо няма да наруши съня ми
- Реал Мадрид спечели „Ел Класико“ в Евролигата
- Уайт разкритикува организаторите на мача между Пол и Джошуа
- Реал Мадрид обмисля да напусне Евролигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]