Кингс уволни Майк Браун
Сакраменто Кингс уволни треньора си Майк Браун, съобщи АП. 54-годишният Браун води тима вече трети сезон, като по време на първата кампания (2022-23) успя да го класира за плейофите. Тогава той бе избран за треньор на годината в НБА. През миналата година Браун подписа удължение на договора си за още три години срещу 30 милиона долара.
Тимът на Сакраменто е на 12-о място от 15 в Западната Конференция, както загуби пет поредни мача вкъщи, последния от Детройт Пистънс.
"Това беше трудно решение и искам да благодаря на Майк за приноса му към отбора", коментира генералният мениджър на Сакраменто Монте МакНеър.
Неговият асистент Дъг Кристи ще бъде временен треньор на отбора, като самият той е играл 15 сезона в НБА, четири и половина от които е бил в Сакраменто.
Начинът, по който бе уволнен Браун, не изненада треньор на Денвър Майкъл Малоун, който води "Кралете" през 2013-14.
- АСВЕЛ дължи 1,2 милиона евро заради нарушение на правилата на Евролигата
- Монако няма да играе в първенството на Франция и Евролигата през новия сезон
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]