Федерацията на Сирия смени цвета на логото си
Бунтовниците, които свалиха режима на Башар ал-Асад, принудиха Федерацията по футбол на страната да промени цвета на екипа и логото на националния отбор от червено на зелено.
Сирийските бунтовници превзеха в неделя столицата Дамаск без съпротива след светкавична офанзива, която принуди диктатора Асад да избяга в Русия след 13-годишна гражданска война и шест десетилетия авторитарно управление на семейството му.
С развитието на събитията Сирийската футболна федерация обяви промяна в цвета на своето лого и униформата на основния мъжки отбор.
"Нашият нов екип на националния отбор“, написа Сирийската футболна федерация във Facebook, заедно със снимка на няколко играчи, облечени в зелени униформи.
"Това е първата историческа промяна в историята на сирийския спорт, далеч от непотизъм, фаворизиране и корупция“, се казва още в съобщението.
- Резултати в НБА от 13 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 13 декември 2025 г.
- Кубрат Пулев загуби световната си титла
- Резултати в НХЛ от 12 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 12 декември 2025 г.
- Карлос Насар пак е носител на наградата "Спортен Икар"
- Ясни са всички полуфиналисти за Купата на НБА
- Резултати в НХЛ от 11 декември 2025 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]