Гаске: Надал е невероятен
Бившата седма ракета на света, 38-годишният френски тенисист Ришар Гаске, отговори на въпрос за уникалността на 22-кратния шампион от Големия шлем испанеца Рафаел Надал.
"Не мога да ви кажа колко пъти са ми задавали този конкретен въпрос: Защо той е толкова специален? Хайде, просто го вижте, просто гледайте мачовете му, това е всичко. Дори аз не мога да отговоря на този въпрос. Той спечели Ролан Гарос 14 пъти. Само си представете тази фигура. Дори в научната фантастика бе невъзможно да спечели Ролан Гарос 14 пъти, но той го направи. Той е невероятен. Неговата интензивност, нивото му на игра, неговата физика“, заяви Гаске.
През октомври 2024 г. Ришар Гаске обяви, че ще се оттегли на Ролан Гарос през 2025 г. Рафаел Надал обяви, че мачовете за Купа Дейвис ще бъдат последните му в професионалната му кариера.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]