Гришо без проблеми срещу французин в Стокхолм
Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже на твърда настилка в Стокхолм, предаде ФОКУС.
В първия си мач от състезанието, който бе от втория кръг на турнира, поставеният под №3 в схемата българин победи със 7:6(1), 6:3 французина Куентен Алис от Франция. Мачът продължи 1 час и 41 минути.
10-ият в света Димитров измъкна първия сет срещу 95-ия в ранглистата след тайбрек със 7:6(1) и 1 час и 6 минути игра.
Българинът имаше доста проблеми в подаването си през първия сет.
Първи до пробив в сета стигна французина, повеждайки с 3:1 гейма. Димитров веднага го върна.
До края на сета българинът имаше критични моменти във всяко от подаванията си, но по-сериозният му опит му помогна да вкара сета в тайбрек.
В него Димитров набързо дръпна с 6:0 точки и успя да го затвори, давайки само точка на съперника си.
Във втория сет Димитров вдигна нивото, като направи решителен пробив за 5:3, след което затвори частта за 35 минути, а с това и мача.
Следващ съперник на Димитров е Доминик Страйкър от Швейцария, който е на 317-ата позиция в ранглистата.
- Уимбълдън 2026: Григор Димитров и Александър Зверев продължават напред, ето всички резултати от деня
- Уимбълдън 2026: Ига Швьонтек, Елена Рибакина и Жасмин Паолини продължават напред
- Григор Димитров стартира с убедителна победа на Уимбълдън, чака го тежък сблъсък с Якуб Меншик
- Малик Бийзли е обвинен по федерално разследване за незаконни спортни залози
- Уимбълдън 2026, жени: Гауф, Пегула и Осака продължават напред
- Уимбълдън 2026: Синер оцеля в пет сета, Джокович продължава напред
- Жоао Фонсека започна с убедителна победа на Уимбълдън
- Мениджърите на Макс Верстапен са потърсили Макларън за евентуален трансфер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]