Гришо се отказа от турнира в Пекин
Григор Димитров няма да участва на престижния АТР 500 турнир в Пекин, поради контузия. Първата ракета на България трябаше да играе срещу Роберто Баутиста Агут в първия си мач, но физическото му състояние не му позволява да се състезава. Мачовете от основната схема на турнира в Китай стартират на 26 септември и завършват с финала на 2 октомври.
Димитров пристигна в Пекин след интензивна седмица, през която първо участва в демонстративен мач срещу Новак Джокович в София, където излезе победител, а след това игра и на Laver Cup в Берлин. Там българинът постигна успех срещу Алехандро Табило в първия ден на надпреварата, като отборът на Европа триумфира в турнира. Григор остана активен извън корта, подпомагайки своите съотборници със съвети, но не взе участие в останалите два дни от турнира.
Следващото състезание в програмата на Григор е Мастърс турнирът в Шанхай, който започва на 2 октомври.
- Синер и Блокс ще спорят за титлата в Мадрид
- Зверев и Блокс на полуфинал в Мадрид, Рууд отпадна
- Андреева срещу Костюк във финала на WTA 1000 в Мадрид
- Джак Дрейпър пропуска Ролан Гарос заради контузия
- Христо Илиев: Резултатите надминаха очакванията ми
- Ричард Карапас пропуска Джирото, насочва се към Тур дьо Франс
- ФИА: Формула 1 не трябва да бъде диктувана от автомобилните компании
- Драматични серии в НБА: Пистънс и Рокетс върнаха интригата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]