Джокович: Очаквам с нетърпение мача с Григор
Новак Джокович очаква с нетърпение благотворителния мач с Григор Димитров в София, който е тази вечер от 20:00 часа в зала “Арена София".
"Най-вече ще взема участие заради момчетата (Григор и Хуан Мартин дел Потро), с които ще играя. Григор дойде преди няколко години в Сърбия, за да се включи в демонстративния турнир Adria Tour и тогава се разбрахме, че ще играя с него в България, когато имаме тази възможност и е удобно за двамата. Сега е времето. Очаквам с нетърпение този мач, тъй като никога не съм играл в България. Като култура сме доста сходни, както и като хора", заяви сърбинът.
“А Дел Потро прекратява кариерата си точно с този демонстративен мач в Буенос Айрес. Всички знаем какво направи той за тениса", допълни Ноле.
"Много се вълнувам. Винаги съм искал да направя нещо такова! Ще играем мач с Новак Джокович в “Арена София". Всички сме в трескава подготовка. Важно е да споделя, че моята фондация е главен организатор. Всеки от нас е в еуфория. Надявам се всичко да мине както трябва и да се видим в България.", коментира Григор специално за bTV.
- Алкарас към Фонсека: Надал ме разби, но това ми помогна
- Меншик оцеля в три сета и продължава напред в Маями, Зверев и Медведев също с победи
- Гауф и Андреева продължават уверено в Маями
- Резултати в НХЛ от 22 март 2026 г.
- Резултати в НБА от 22 март 2026 г.
- Доминик Парис триумфира в Лилехамер, Одермат завърши сезона като абсолютен №1
- Уимбълдън разширява видеоповторенията – нова крачка към технологичното бъдеще на тениса
- Саудитска Арабия планира собствен тенис „суинг“ след придобиването на Мастърс 1000
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]