Пегула изхвърли Швьонтек от US Open

Джесика Пегула достигна до полуфиналите на US Open, след като записа победа с 6:2, 6:4 над световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек. Двубоят продължи 90 минути.

За 30-годишната Пегула това е първи полуфинал в Големия шлем, след като имаше шест отпадания на четвъртфиналите. Така САЩ вече има четирима останали представители в заключителната фаза на турнира. Полуфиналисти при мъжете са Тейлър Фриц и Франсис Тиафо, а при жените Джесика Пегула и Ема Наваро.

30-годишната Пегула на полуфиналите ще играе срещу Каролина Мухова от Чехия, наложила се с 6:1, 6:4 над Беатис Хадад Мая (Бразилия). Чехкинята, която в началото на годината лекуваше контузия на китката и не игра до юни, все още няма загубен сет от началото на US Open. Преди година тя загуби от бъдещата шампионка Коко Гоф на полуфиналите, а сега на последното препяствие преди финала ще има отново американски съперник.