Гришо продължава в US Open
Григор Димитров се класира за 3 кръг на Откритото първенство на САЩ. Най-добрият български тенисист записа убедителна победа срещу австралиеца Ринки Хиджиката с 6:1, 6:1, 7:6(4). Така Гришо продължи добрата си серия срещу този съперник, срещу когото вече спечели 2 пъти в рамките на календарната година.
Срещата продължи малко над 2 часа, като хасковлията спокойно можеше да я приключи по-рано, но допусна разколебаване в третия сет. Това до известна степен се дължеше и на сериозната влажност на въздуха, но въпреки атмосферните условия класата му си каза думата и той продължи напред.
Негов съперник там ще бъде нидерландеца Талон Грикспор. Той водеше с 6:1, 2:0 над аржентинеца Себастиан Баес, преди съперника му да се оттегли поради контузия.
- АСВЕЛ дължи 1,2 милиона евро заради нарушение на правилата на Евролигата
- Монако няма да играе в първенството на Франция и Евролигата през новия сезон
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]