Китай и Швеция на финал в мъжкия тенис на маса
Китай и Швеция ще спорят за златния медал в отборно състезание при мъжете на олимпийския турнир по тенис на маса.
В полуфиналите китайците, които никога не са завършвали по-назад от първото място, спечелиха с 3-0 победи над домакините от Франция.
В първия мач на двойки Ма Лун и Ван Чуцин се наложиха с 3:0 (13:11, 11:5, 11:2) над Симон Гози и Алекси Лебрун. След това на сингъл новият олимпийски шампион Фан Чжъндун се наложи с 3:1 (11:3, 13:11, 8:11, 16:14) гейма над Феликс Лебрун.
Точка на спора сложи номер 1 в ранглистата Ван Чуцин, който надигра Алекси Лебрун с 3:1 (7:11, 11:8, 11:9, 11:1) гейма.
В другия полуфинал Швеция спечели с 3-2 победи над Япония и за първи път в историята ще играе на финал на Олимпиада. До момента единственият европейски тим, който беше пробивал до зоната на медалите, бе Германия.
Решителният успех за шведите донесе Антон Шелберг, който се наложи с 3:2 (5:11, 5:11, 11:7, 11:7, 11:9) гейма над Томоказу Харимото. Шелберг осъществи пълен обрат от 0:2 гейма, а същевременно спомогна и на шведите да обърнат мача от изоставане от 0-2 победи.
- Уимбълдън 2026: Григор Димитров и Александър Зверев продължават напред, ето всички резултати от деня
- Уимбълдън 2026: Ига Швьонтек, Елена Рибакина и Жасмин Паолини продължават напред
- Григор Димитров стартира с убедителна победа на Уимбълдън, чака го тежък сблъсък с Якуб Меншик
- Малик Бийзли е обвинен по федерално разследване за незаконни спортни залози
- Уимбълдън 2026, жени: Гауф, Пегула и Осака продължават напред
- Уимбълдън 2026: Синер оцеля в пет сета, Джокович продължава напред
- Жоао Фонсека започна с убедителна победа на Уимбълдън
- Мениджърите на Макс Верстапен са потърсили Макларън за евентуален трансфер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]