ARD пусна филм за испанската допинг система
Германският телевизионен канал ARD излъчи документален филм за испанската допинг система през 90-те години, наречен "Мръсни игри“. Редакционният екип бе оглавен от известния автор на филми за допинга в руския спорт, журналист от германската телевизионна компания ARD Хайо Сепелт.
Филмът следва Испания, тъй като се твърди, че е копирала допинг системата на наскоро разпадналия се Източен блок, за да спечели възможно най-много медали на Олимпийските игри през 1992 г. в Барселона, Испания. Световната антидопингова агенция (WADA) разследва случая.
"WADA може да потвърди, че неговият независим отдел за разузнаване и разследвания е започнал разследване на предполагаеми нередности в испанския спорт преди няколко месеца. Тъй като разследването продължава, WADA не може да даде повече коментари“, съобщиха от пресслужбата на WADA.
- Синер и Блокс ще спорят за титлата в Мадрид
- Зверев и Блокс на полуфинал в Мадрид, Рууд отпадна
- Андреева срещу Костюк във финала на WTA 1000 в Мадрид
- Джак Дрейпър пропуска Ролан Гарос заради контузия
- Христо Илиев: Резултатите надминаха очакванията ми
- Ричард Карапас пропуска Джирото, насочва се към Тур дьо Франс
- ФИА: Формула 1 не трябва да бъде диктувана от автомобилните компании
- Драматични серии в НБА: Пистънс и Рокетс върнаха интригата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]