Гришо се отказа на „Уимбълдън”
Григор Димитров приключи участието си в тазгодишното издание на Уимбълдън заради контузия на осминафиналите.
Десетият поставен в схемата българин поведе с 3:0 гейма, срещу петия Даниил Медведев от Русия, но се стигна до 3:5 и тогава Димитров отиде на мрежата, за да обяви оттеглянето си.
Пре 4:3 за руснака Гришо поиска медицински таймаут заради проблеми с коляното след подхлъзване на тревния корт. След терапия в съблекалнята той се завърна. Медведев взе подаването си на нула, а в следващия гейм след първия си начален удар Димитров бе принуден да се откаже.
Това беше 14-о участие на Григор на Откритото първенство на Великобритания като най-доброто му класиране беше полуфиналът през 2014 години.
- Станка Златева след провалите в последно време: Трудна, но ползотворна година
- В НБА обмислят преместване на финала за Купата от Лас Вегас
- Резултати в НХЛ от 16 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 16 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 15 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 15 декември 2025 г.
- Джон Сина остави обувките в средата на ринга и обяви край на кариерата си в WWE
- Мъжката щафета на Норвегия спечели състезанието в Хохфилцен
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]